Веганство як дієта набирає все більше прихильників у свої лави. Це не дивно, адже рослинна їжа дуже корисна для організму, а також легко перетравлюється. Рослинні страви мають попит не тільки серед веганів і вегетаріанців, а й серед людей, які споживають м'ясо. А все тому, що саме рослинні продукти становлять 75% та більш правильного харчування. Серед них овочі, фрукти, зернові культури, крупи, ненасичені жири, джерела яких – рослинні олії, насіння та горіхи. Інші 25% відводяться для білків, серед джерел яких також багато продуктів рослинного походження. Найбільш активні прихильники ЗОЖ мають ще одну харчову звичку – вести щоденник підрахунку спожитих калорій, а водночас білків, жирів та вуглеводів.
Незважаючи на чималу кількість прихильників веганської та вегетаріанської дієт, деякі люди досі не втрачають моменту кинути скабрезний жарт про вживання однієї трави. Насправді все інакше. Рослинна дієта насправді дуже різноманітна і включає наступні продукти. Серед них:
Серед останніх левову частку складають продукти із сої. Із соєвих бобів виробляють м'ясо, молоко, сири. Тофу – сир на основі соєвого молока – один із улюблених інгредієнтів у японській кухні. З віком організм людини перестає адекватно розщеплювати коров'яче молоко. Це не дивно, адже молоко стимулює зростання та призначене для дітей. Через це неймовірну популярність набуло так зване рослинне молоко. Воно буває різних видів: вівсяне, соєве, мигдальне, кокосове, конопляне, гречане, рисове, горіхове. Також рослинні продукти-аналоги нерідко містять вітамінізовані добавки, оскільки вітаміни B12 і D не містяться у рослинних продуктах. Вегетаріанці отримують ці вітаміни з молочних продуктів та яєць, проте їм також важливо стежити за кількістю споживання цих вітамінів.
Рослинна їжа багата на клітковину, яка необхідна для підтримки здорової мікрофлори кишечника. Гарніри, які готуються з круп та макаронів з твердих сортів пшениці, цільнозернові булочки та хліб є чудовими джерелами повільних (складних) вуглеводів. Повільні вуглеводи дають енергію на кілька годин вперед за рахунок тривалого періоду розщеплення в організмі. Свіжі фрукти та овочі – комора вітамінів та мінералів. Рослинні олії (оливкова, соняшникова, лляна, кокосова тощо), а також горіхи (волоські, кешью, мигдаль, фундук) – джерела корисних жирів. Такі жири прискорюють обмін речовин, а також необхідні для безперебійної роботи нервової та серцево-судинної систем, шкіри, волосся та нігтів.
На прилавках та стелажах супермаркетів спостерігаємо достаток продуктів рослинного походження. Це означає, що з них можна приготувати безліч страв: як перекусів, так і кулінарних шедеврів для вибагливих гурманів. А це говорить про те, що вегетаріанська кухня багата та різноманітна.
Відомо, що для приготування здорових та різноманітних страв потрібно чимало часу та бажання, чого, як правило, немає у зайнятих людей. Тому багато хто воліє час від часу харчуватися поза домом або замовляти готову їжу. Ще нещодавно, прийшовши до кафе чи ресторану, вегетаріанцю, а тим більше вегану, доводилося задовольнятися овочевим салатом та гарніром, наприклад, рисом чи картоплею фрі. Вуличні фаст-фуди часто взагалі нічого не могли запропонувати. Сьогодні справи інакше, оскільки стало ясно, що кількість людей, які обирають рослинну дієту, насправді чимала. Заклади громадського харчування та доставки їжі врахували цей фактор та пропонують страви світових кухонь, приготовані виключно із рослинних компонентів.
Доставка їжі «Голодна качка» пропонує клієнтам-веганам найсмачніші страви азіатської кухні. Ви можете замовити:
Усі позиції меню супроводжуються реальними фотографіями готових страв, що допоможуть зробити остаточний вибір.
Доставка веганської їжі в Одесі «Голодна качка» приймає замовлення через сайт або за номерами мобільних телефонів. Перевага доставки їжі полягає в тому, що ви можете дозволити собі з'їсти якісну та улюблену їжу в домашній атмосфері або безпосередньо на робочому місці без зайвих проблем.
Зробіть свято прямо зараз – замовте веганські страви японської та тайської кухонь із доставкою додому!